1. turnus (2.7.-11.7.2019) Labyrint: Tábor nevšedních zážitků!

Miluješ dobrodružství? Rád/a hraješ sportovní či bojové hry? V tom případě si nenech ujít tábor nevšedních zážitků, kde na tebe čeká parta akčních vedoucích se svým našlapaným programem.

Vyzkoušej, jaké to je zdolat skálu coby horolezec, poznej, co obnáší práce hasiče, nebo se staň poutníkem, který rozumí okolní krajině a dokáže se v ní orientovat. Týmovou soudržnost budeš moci prokázat při fotbale, vybíjené i házené. Svoji fyzičku pak při plávání, jízdě na koni nebo zumbě.

To vše je však pouhou špičkou ledovce v porovnání s tím, jaké výzvy budeš muset překonat. Na tomto táboře nás čeká několik vzrušujících her inspirovaných populárními televizními hrami a filmy.

Jak obstojíš v Pevnosti Boyard? Kolik drahých kamenů z pokladnice dokážeš získat pro svůj tým?

Co skrývá tajemný Labyrint? Dokážeš se svým týmem najít cestu ven? Zvládnete to včas?

tábor nevšedních zážitků

Organizační informace:

Nezapomeňte si vzít: bílé tričko

Kapacita tohoto turnusu je 90 dětí.  
Děti budou ubytovány v chatkách (ti nejmenší v budově)  - všichni musí mít spací pytel.

Nástup na tábor je v úterý  2.7.2019 od 14:00 do 15:00 hod

Odjezd z tábora je ve čtvrtek 11.7.2019 od 9:30 do 11:00 hod 

Hlavní vedoucí - Mgr. Tatiana Bednaříková

Táňa je vystudovaná pedagožka, vedení táborů se stalo součástí jejího profesního života. V současnosti působí jako ředitelka Základní umělecké školy Javorník.

Tatiana žije v Javorníku.
Profesí je pedagog.
Kontakt: 584440210, mail: zusjav@tiscali.cz

Zdravotník -  Markéta Zetochová

Jako dítě jezdila moc ráda na tábory do Račího údolí, když trošku vyrosta začala jezdit jako praktikantka a poté co dostudovala zdravotní školu pracuje u nás jako nejmilejší zdravotník.  Práce s dětmi je pro Markétku radostí. 
Markéta z Javorníku.
Studuje zdravotní školu.

Kontakt:  +420 722044096
mail: 31marketa@email.cz
facebook.com/marketa.zetochova

Oddíloví vedoucí:

Veronika Pazderová

Na dětské tábory v Račím údolí jezdím od roku 2014 jako oddílová vedoucí. Práce s dětmi mě baví a naplňuje. Letní tábory jsou pro mne srdcovou záležitostí, sama jsem jich v dětství absolvovala několik. Mám vystudovanou pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. V současnosti pracuji jako učitelka na ZUŠ Javorník.

Jiří Svoboda

V Račím Údolí budu letos působit čtvrtým rokem, ale tábory jsou součástí mého života již od pěti let. Přes dlouholetou věrnost skautingu jsem vyzkoušel i jiné druhy táborů, a to nejen jako účastník, ale i přes praktikanta nebo instruktora odborných činností, až po vedoucího, a to nejen v České republice, ale i za jejími hranicemi. Mám velmi rád přírodu, a proto se věnuji a zaměřuji na soužití s ní, což obnáší vše od teoretických vědomostí jak se v ní orientovat, až po praktické dovednosti jak v ní "přežít". Abych o kouzlo táborů, jak na mě působí už od malička, nepřišel a mohl tak v sobě alespoň částečně zachránit dětství, které tak neradi opouštíme, rozhodl jsem se věnovat dětství i profesně. Během studia na Pedagogické fakultě v Ostravě jsem se před deseti lety stal součástí učitelského sboru na Základní umělecké škole Jeseník a o pár let později i Javorník. Také jsem vyučoval na ZŠ Hudební výchovu a dvě léta jsem dostal možnost si vyzkoušet být vedoucí a instruktor na táborech v USA. Lidé by si nejspíš řekli, že po deseti měsících školního roku bude tábor tím posledním místem, které by učitel hledal na odpočinek. Najdou se však výjimky, které odpočívají svou profesí, a to je pak deset měsíců málo. O takové výjimky se pak starají tábory podobné Račímu Údolí. Zde se mohou realizovat a načerpat energii na další školní rok a navíc dětem vytvořit minimálně tak dobré tábory, které zanechaly mnoho krásných vzpomínek a zážitků i nám.

Simona Horáková

Jsem učitelkou v ZUŠ Javorník, kde učím hrát děti na zobcovou a příčnou flétnu. Studuju PdF v Olomouci - obor Speciální pedagogiku. K dětem mám krásný vztah.

Hana Vašíčková

Po úspěšném ukončení studia na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně jsem začala pracovat jako učitelka na Základní umělecké škole v Javorníku a Jeseníku, kde učím hru na klavír a keyboard. Nejvíce zkušeností, týkajících se práce s dětmi i dospělými, organizace různých akcí, soutěží a zábavného programu, jsem získala zejména díky spolupráci s brněnským rádiem Krokodýl, v jehož promo týmu jsem působila přes 8 let. Na tábory jsem jezdila jako dítě pravidelně každé léto, takže když se mi pak naskytla příležitost dělat vedoucí, vůbec jsem neváhala. V Račáku působím jako vedoucí od roku 2016. Nádherné prostředí Račího údolí mě spolu s dětmi vždy nabije energií, a proto se na letošní turnus, plný zábavy a nevšedních zážitků, opět moc těším!

Martin Nosek

Vystudoval jsem pedagogickou fakultu Ostravské univerzity, aprobaci dějepis - výchova k občanství.. 18 let působím jako učitel na ZŠ. Mezi mé koníčky patří historie, lukostřelba, turistika, amatérské divadlo, cyklistika a plavání. A miluji šípkovou marmeládu!

Marie Macková

Jsem studentkou Obchodní akademie v Šumperku. Ve volném čase ráda sportuji. Závodně běhám požární sport, ráda hraju volejbal, jezdím na kole a cvičím. Baví mě kreslení. Na tábor v Račím údolí jsem poprvé zavítala v roce 2015 jako tábornice, následující roky jsem jezdila jako praktikantka a letos pojedu jako oddílová vedoucí. Z táborů v Račím údolí mám moc krásné vzpomínky a vždycky se tam ráda vracím.

Kateřina Macková

Jsem studentkou Obchodní akademie v Šumperku. Ráda hraju volejbal, jezdím na kole a závodně se věnuji požárnímu sportu. Od šesti let nadšeně jezdím na tábory. V roce 2015 jsem poprvé přijela do Račího údolí jako tábornice. Následující rok se ze mě stala praktikantka, letos pojedu jako vedoucí. Baví mě práce s dětmi a těším se na další nezapomenutelné táborové zážitky. Letní prázdniny už si bez tábora v Račím údolí nedokážu představit.

Časový harmonogram:

7:15 budíček
7:30 rozcvička
8:00 snídaně
9:00 dopolední program (10:00 - svačina)
12:00 oběd
13:00 - 14:15 polední klid
14:30 odpolední program (14:15 svačina)
18:00 večeře
19:00 večerní program (+ druhá večeře)
21:30 osobní hygiena
22:00 večerka