4. turnus (29.7. – 7.8.2019) HUNGER GAMES (Hladové hry) – OBSAZENO

Jste hladoví po dalším strhujícím táboru v Račáku? Nebudeš mít jen hlad, budeš přímo nenasytný po dobrodružství a budou se Ti sbíhat sliny na každý nový den, který spolu prožijeme.

letní dětské tábory - Hunger gamesOcitneme se na nové zemi Panem, která vstala z popela po ničivé přírodní katastrofě. Panem ovládá bohaté, mocné, pompézní a nablýskané hlavní město Kapitol, jenž tvrdými zákroky a opatřeními nutí k poslušnosti 13 okolních krajů, které jsou mu podřízeny.Kapitol vládne tvrdou rukou, a to se krajům nelíbí, a proto povstanou. Kapitolu se povede kraje uklidnit, ale jako trest za rebelie zničí a vyhladí třináctý kraj a ve zbývajících krajích zavede, že je každoročně v každém kraji losem vybrána jedna dívka a jeden chlapec, takzvaní splátci, kteří se zúčastní v přímém přenosu Hladových her, odehrávajících se v aréně plných dobrodružných, ale nelehkých nástrah. Staneš se právě Ty vítězem 74. ročníku tohoto podivného klání? Pokud s námi podstoupíš přípravný výcvik, budeš mít dobře našlápnuto k tomu, aby ses domů vrátil s vavříny bohatství a slávy.

Navíc ani nám se nelíbí tvrdá vláda Kapitolu a potřebujeme Tě k tomu, abys nám pomohl toto zlo zastavit, plánujeme vzpouru, ale je nás pořád málo!

Téma je inspirováno podle knižní trilogie Hunger Games (Hladové hry) od autorky Suzanne Collinsové. Pod stejným názvem bylo dílo i zfilmováno, tak se můžeš hodit do obrazu a navíc uděláš paní učitelce radost příspěvkem do čtenářského deníku.

Organizační informace:

Kapacita tohoto turnusu je cca 100 dětí.
Děti budou ubytovány v budově i chatkách. Všichni musí mít spací pytel.
Nástup na tábor je v pondělí 29.7.2019 od 14:00 do 15:00 hod
Odjezd z tábora je ve středu 7.8.2019 od 9:30 do 11:00 hod

Jaké to bylo s námi loni 2018:

Fotografie ze 4. turnusu na https://www.facebook.com/pg/raciudoli/photos/?tab=album&album_id=1817524921617809

Hlavní vedoucí - Mgr. Kateřina Spillerová

Na Račí údolí jezdím jako vedoucí od roku 2002. Jako hlavní vedoucí od roku 2009. Pracuji jako učitelka na základní škole v Zábřehu na Moravě a v odpoledních hodinách působím jako trenér atletiky v TJ Šumperk. Doma na mě čekají čtyři děti. Do Račáku jezdím velice ráda, protože jsou tam příjemní lidé a krásné prostředí. Baví mě s naším skvělým táborovým týmem vymýšlet pro děti zábavu a zažít pokaždé něco nového.
Kačka je ze Šumperku
Kontakt: 777667548, mail: katerinaspillerova@seznam.cz

Zdravotník - Klára Matějčkova

Klárka pracuje jako instrumentářka na očním sále v Šumperku. Zajišťuje zdravotní dozor na různých sportovních akcích a podílí se i na práci ČČK (Český červený kříž). Má dvě děti Míšu a Aničku, kteří se na tábor v Račáku každým rokem také moc těší. Od roku 2010 jezdí jako zdravotnice s náma do Račího údolí. Děti ji neřeknou jinak než" naše zdravuška Klárka". Je to naše sluníčko,který má pro všechny pochopení a ochotu za každé situace pomoci.
Klárka žije v Šumperku
Kontakt: 777952883

Vedoucí:

Petra Mraznicová

Pracuji jako učitelka na základní škole v Horní Moštěnici, kde učím přírodopis a informatiku. Na naší škole trénuji holky i kluky florbal. Na tábor jezdím jako vedoucí od roku 2004. Díky úžasným dětem, které s námi jezdí, se na tábor vždy těším. Račí údolí mám moc ráda a stal se mojí srdcovkou.

facebook.com/petra.mraznicova

Barbora Hájková

Račák navštěvuji jako oddílový vedoucí od roku 2008. Pod svými křídly provázím táborem nejmladší děti a mám radost, že se s mnohými z nich setkávám i v dalších letech. Vystudovala jsem obor Rozvoj venkova a zemědělství na České zemědělské univerzitě v Praze. V současné době působím jako administrátor žádostí o zemědělské dotace. K zemědělství a přírodě mám blízký vztah. Volný čas nejraději trávím brouzdáním po horách, občas tempo zrychlím a hřebeny Jeseníků a Rychleb přeběhnu, ráda si přivstanu na východ slunce nebo přímo složím hlavu po širým hvězdným nebem a přečkám noc v přírodě. Jsem 15 let členkou Dechového orchestru mladých ZUŠ Jeseník, kde hraji na saxofon. Těším se, že budu moci Vašim dětem předat kousek mé energie a seznámit je s kouzelným místem, jakým Račí údolí na plné čáře je.

facebook.com/barbora.hajkova.14

Ondřej Vrtělka

Jezdím do Račího údolí od roku 2014. Poprvé jako praktikant, následně jako oddílový vedoucí. Práce s dětmi mě baví, proto se těším na další nezapomenutelné táborové zážitky. Studuji třetím rokem chemii na VŠCHT v Praze.

facebook.com/ondrej.vrtelka

Dominik Ovesný

Na dětský tábor v Račím Údolí jezdím od roku 2011, jako vedoucí oddílu od roku 2013 . V osobním životě jsem studentem medicíny na 2. lékařské fakultě v Praze, rekreačně se věnuji některým sportům (běh a squash) a rád se taky vydávám na výlety se svými přáteli. Na práci s dětmi mě velmi baví jejich nespoutanost a také krásný, ničím nepoznamenaný pohled na svět.

facebook.com/dominik.ovesny.5

Dominika Tomaštíková

Jsem studentka Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Studuji obor Učitelství pro mateřské školy. Na tábory jezdím od roku 2012. Začínala jsem jako praktikant a nyní jezdím jako vedoucí. Ve svém volném čase hlídám děti v Olomouci. Pocházím ze Zlatých Hor.

Tereza Adamová

Studuji na FF UPCE - Německý jazyk pro odbornou praxi. Na tábor jsem jezdila od 15let jako praktikant, od 18 jako vedoucí. Jsem také součástí týmu, který připravuje a realizuje adaptační kurzy pro SŠ. Ráda sportuji, pracuji s dětmi.

facebook.com/adamova.tereza

Aneta Jasanová

Jsem studentkou na pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Ráda běhám na lyžích nebo hraju volejbal. Dříve jsem závodně tancovala mažoretky. Na tábor do Račího údolí jezdím od roku 2010, kdy jsem začínala jako táborník a nyní jezdím jako vedoucí.

facebook.com/AnetkaJasanova

Klára Rozehnalová

Jsem ze Šumperka. V současné době studuji Lékařskou genetiku na MU v Brně. Na různé tábory jezdím už od čtyř let, od 18 let jako vedoucí. Do Račího údolí jezdím od roku 2012. Jsem skaut a ráda sportuji, ve volném čase v Brně vedu kroužky pro děti.

facebook.com/klara.rozehnalova

Daniela Hlavatá

Honza Hrivnák

Pracuji jako manažer v IT firmě. Na tábory jezdím jako vedoucí od roku 2011 a jako dítě jsem jezdil přes 10 let na sportovní tábory. Zaměřuji se tak především na sportovní hry a hry spojené se zručností. Ve volném čase pracuji také jako zakladatel neziskového spolku a organizátor společenských a kulturních akcí pro dospělé.

Praktikanti:

Jan Jasan
Jonáš Bubík
Hanka Štěpánová

Časový harmonogram

7:15 budíček
7:30 pozdrav slunci (rozcvička)
8:00 snídaně
9:00 oddílová činnost (10:00 - svačina)
12:00 oběd
13:00 - 14:15 polední klid
14:30 oddílová činnost  (14:15 svačina)
18:00 večeře
19:00 večerní program (+ druhá večeře)
21:30 osobní hygiena
22:00 večerka