1. turnus (2.7.-11.7.2020)

Téma připravujeme.

tábor nevšedních zážitků

Organizační informace:

Nezapomeňte si vzít: bílé tričko

Kapacita tohoto turnusu je 80 dětí.  
Děti budou ubytovány v chatkách. - všichni musí mít spací pytel.

Nástup na tábor je ve čtvrtek 2.7.2020 od 14:00 do 15:00 hod

Odjezd z tábora je v sobotu 11.7.2020 od 9:30 do 11:00 hod 

Hlavní vedoucí - Mgr. Tatiana Bednaříková

Táňa je vystudovaná pedagožka, vedení táborů se stalo součástí jejího profesního života. V současnosti působí jako ředitelka Základní umělecké školy Javorník.

Tatiana žije v Javorníku.
Profesí je pedagog.
Kontakt: 584440210, mail: zusjav@tiscali.cz

Zdravotník -  Markéta Zetochová

Jako dítě jezdila moc ráda na tábory do Račího údolí, když trošku vyrosta začala jezdit jako praktikantka a poté co dostudovala zdravotní školu pracuje u nás jako nejmilejší zdravotník.  Práce s dětmi je pro Markétku radostí. 
Markéta z Javorníku.
Studuje zdravotní školu.

Kontakt:  +420 722044096
mail: 31marketa@email.cz
facebook.com/marketa.zetochova

Oddíloví vedoucí:

Veronika Pazderová

Na dětské tábory v Račím údolí jezdím od roku 2014 jako oddílová vedoucí. Práce s dětmi mě baví a naplňuje. Letní tábory jsou pro mne srdcovou záležitostí, sama jsem jich v dětství absolvovala několik. Mám vystudovanou pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. V současnosti pracuji jako učitelka na ZUŠ Javorník.

Jiří Svoboda

V Račím Údolí budu letos působit čtvrtým rokem, ale tábory jsou součástí mého života již od pěti let. Přes dlouholetou věrnost skautingu jsem vyzkoušel i jiné druhy táborů, a to nejen jako účastník, ale i přes praktikanta nebo instruktora odborných činností, až po vedoucího, a to nejen v České republice, ale i za jejími hranicemi. Mám velmi rád přírodu, a proto se věnuji a zaměřuji na soužití s ní, což obnáší vše od teoretických vědomostí jak se v ní orientovat, až po praktické dovednosti jak v ní "přežít". Abych o kouzlo táborů, jak na mě působí už od malička, nepřišel a mohl tak v sobě alespoň částečně zachránit dětství, které tak neradi opouštíme, rozhodl jsem se věnovat dětství i profesně. Během studia na Pedagogické fakultě v Ostravě jsem se před deseti lety stal součástí učitelského sboru na Základní umělecké škole Jeseník a o pár let později i Javorník. Také jsem vyučoval na ZŠ Hudební výchovu a dvě léta jsem dostal možnost si vyzkoušet být vedoucí a instruktor na táborech v USA. Lidé by si nejspíš řekli, že po deseti měsících školního roku bude tábor tím posledním místem, které by učitel hledal na odpočinek. Najdou se však výjimky, které odpočívají svou profesí, a to je pak deset měsíců málo. O takové výjimky se pak starají tábory podobné Račímu Údolí. Zde se mohou realizovat a načerpat energii na další školní rok a navíc dětem vytvořit minimálně tak dobré tábory, které zanechaly mnoho krásných vzpomínek a zážitků i nám.

Simona Horáková

Jsem učitelkou v ZUŠ Javorník, kde učím hrát děti na zobcovou a příčnou flétnu. Studuju PdF v Olomouci - obor Speciální pedagogiku. K dětem mám krásný vztah.

Hana Vašíčková

Po úspěšném ukončení studia na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně jsem začala pracovat jako učitelka na Základní umělecké škole v Javorníku a Jeseníku, kde učím hru na klavír a keyboard. Nejvíce zkušeností, týkajících se práce s dětmi i dospělými, organizace různých akcí, soutěží a zábavného programu, jsem získala zejména díky spolupráci s brněnským rádiem Krokodýl, v jehož promo týmu jsem působila přes 8 let. Na tábory jsem jezdila jako dítě pravidelně každé léto, takže když se mi pak naskytla příležitost dělat vedoucí, vůbec jsem neváhala. V Račáku působím jako vedoucí od roku 2016. Nádherné prostředí Račího údolí mě spolu s dětmi vždy nabije energií, a proto se na letošní turnus, plný zábavy a nevšedních zážitků, opět moc těším!

Martin Nosek

Vystudoval jsem pedagogickou fakultu Ostravské univerzity, aprobaci dějepis - výchova k občanství.. 18 let působím jako učitel na ZŠ. Mezi mé koníčky patří historie, lukostřelba, turistika, amatérské divadlo, cyklistika a plavání. A miluji šípkovou marmeládu!

Marie Macková

Jsem studentkou Obchodní akademie v Šumperku. Ve volném čase ráda sportuji. Závodně běhám požární sport, ráda hraju volejbal, jezdím na kole a cvičím. Baví mě kreslení. Na tábor v Račím údolí jsem poprvé zavítala v roce 2015 jako tábornice, následující roky jsem jezdila jako praktikantka a letos pojedu jako oddílová vedoucí. Z táborů v Račím údolí mám moc krásné vzpomínky a vždycky se tam ráda vracím.

Kateřina Macková

Jsem studentkou Obchodní akademie v Šumperku. Ráda hraju volejbal, jezdím na kole a závodně se věnuji požárnímu sportu. Od šesti let nadšeně jezdím na tábory. V roce 2015 jsem poprvé přijela do Račího údolí jako tábornice. Následující rok se ze mě stala praktikantka, letos pojedu jako vedoucí. Baví mě práce s dětmi a těším se na další nezapomenutelné táborové zážitky. Letní prázdniny už si bez tábora v Račím údolí nedokážu představit.

Časový harmonogram:

7:15 budíček
7:30 rozcvička
8:00 snídaně
9:00 dopolední program (10:00 - svačina)
12:00 oběd
13:00 - 14:15 polední klid
14:30 odpolední program (14:15 svačina)
18:00 večeře
19:00 večerní program (+ druhá večeře)
21:30 osobní hygiena
22:00 večerka