4. turnus (26.7. – 4.8.2020) HARRY POTTER

TÉMA: HARRY POTER

 

POZOR HLÁŠENÍ: Dne 26. července 2020 na nádraží ,,Račí údolí“ 9 a ¾ mimořádně zastaví vlak jedoucí ze směru Londýn, dále pokračující do stanice Bradavice.

Ano, čteš správně B R A D A V I C E. Pokud teď, stejně jako my, koukáš s otevřenou pusou a říkáš si, že to není možné, na tuto cílovou stanici přece mohou mířit jen ti, kteří mají to štěstí studovat na prestižní škole čar a kouzel v Bradavicích, nebo Tě napadá, vždyť nikdo z nekouzelníků na půdu této školy nemůže vstoupit. Šimrá Tě napětím v břiše, protože víš, že z této školy vzešel legendární student H A R Y P O T T E R. Ať si myslíš cokoli, nejspíš to končí otázkou: ,,Jak se tohle může splnit zrovna mně?“ Jedním slovem MŮŽE. Jediné, co nesmíš, je váhat ani jednu minutu, protože vlak už je z poloviny obsazen, volné jízdenky pomalu ubývají a Tobě tím před očima doslova mizí příslib kouzelných prázdnin.

Jak Ti můžeme zaručit, že to bude stát za to? Teď se podrž, protože přijde něco, z čeho si sedneš na zadek. Sám Harry Potter vyslal svou Hedviku do Račího údolí s dopisem, který se nepodařilo dlouho nikomu ani násilím otevřít. Jednoho dne se dopis dostal do rukou hlavní vedoucí Kateřině Spillerové, u které kletba pominula a dopis začal nahlas předčítat obsah, který v něm byl uveden.

,,Drazí přátelé ‘‘

Rád bych Vám předal své znalosti a naučil kouzla, lektvary, zaklínadla, seznámil Vás s péčí o kouzelné tvory, obranou proti černé magii, jasnovidectvím, bylinkářstvím, proměňováním, dále s Vámi probral dějiny kouzel, astronomii a kouzelné formule. Nevybral jsem si Vás náhodou, dlouho Vás sleduji a vím, že máte předpoklady zvládnout tento náročný výcvik. Naučíte se bránit nebezpečí a chránit dobro, tuto Vaši nově získanou sílu budou potřebovat v Bradavicích, Lord Voldemotr se vrátil. Musíme se připravit! Informace o odjezdu vlaku zašlu po Hedvice již brzy.

Mám vyřídit srdečný pozdrav od Hermiony a Rona.

S úctou ,, Harry Potter‘‘

 

Nezapomeň:

Do vlaku můžeš nastoupit jen s místenkou. Stále jsou volná místa u okýnek. Není to náhoda, že se tato prosba dostala až k Tobě. Budou to náročné prázdniny!

 

Organizační informace:

JIŽ OBSAZENO!

Kapacita tohoto turnusu je cca 90 dětí.
Děti budou ubytovány pouze v chatkách. Všichni musí mít spací pytel.
Nástup na tábor je v neděli 26.7.2020 od 14:00 do 15:00 hod
Odjezd z tábora je v úterý 4.8.2020 od 9:30 do 11:00 hod

Jaké to bylo s námi loni 2019:

Fotografie ze 4. turnusu na https://www.facebook.com/pg/raciudoli/photos/?tab=album&album_id=2385307324839563

Hlavní vedoucí - Mgr. Kateřina Spillerová

Na Račí údolí jezdím jako vedoucí od roku 2002. Jako hlavní vedoucí od roku 2009. Pracuji jako učitelka na základní škole v Zábřehu na Moravě a v odpoledních hodinách působím jako trenér atletiky v TJ Šumperk. Doma na mě čekají čtyři děti. Do Račáku jezdím velice ráda, protože jsou tam příjemní lidé a krásné prostředí. Baví mě s naším skvělým táborovým týmem vymýšlet pro děti zábavu a zažít pokaždé něco nového.
Kačka je ze Šumperku
Kontakt: 777667548, mail: katerinaspillerova@seznam.cz

Zdravotník - Klára Matějčkova

Klárka pracuje jako instrumentářka na očním sále v Šumperku. Zajišťuje zdravotní dozor na různých sportovních akcích a podílí se i na práci ČČK (Český červený kříž). Má dvě děti Míšu a Aničku, kteří se na tábor v Račáku každým rokem také moc těší. Od roku 2010 jezdí jako zdravotnice s náma do Račího údolí. Děti ji neřeknou jinak než" naše zdravuška Klárka". Je to naše sluníčko,který má pro všechny pochopení a ochotu za každé situace pomoci.
Klárka žije v Šumperku
Kontakt: 777952883

Oddíloví vedoucí:

Petra Mraznicová

Pracuji jako učitelka na základní škole v Horní Moštěnici, kde učím přírodopis a informatiku. Na naší škole trénuji holky i kluky florbal. Na tábor jezdím jako vedoucí od roku 2004. Díky úžasným dětem, které s námi jezdí, se na tábor vždy těším. Račí údolí mám moc ráda a stal se mojí srdcovkou.

facebook.com/petra.mraznicova

Barbora Hájková

Račák navštěvuji jako oddílový vedoucí od roku 2008. Pod svými křídly provázím táborem nejmladší děti a mám radost, že se s mnohými z nich setkávám i v dalších letech. Vystudovala jsem obor Rozvoj venkova a zemědělství na České zemědělské univerzitě v Praze. V současné době působím jako administrátor žádostí o zemědělské dotace. K zemědělství a přírodě mám blízký vztah. Volný čas nejraději trávím brouzdáním po horách, občas tempo zrychlím a hřebeny Jeseníků a Rychleb přeběhnu, ráda si přivstanu na východ slunce nebo přímo složím hlavu po širým hvězdným nebem a přečkám noc v přírodě. Jsem 15 let členkou Dechového orchestru mladých ZUŠ Jeseník, kde hraji na saxofon. Těším se, že budu moci Vašim dětem předat kousek mé energie a seznámit je s kouzelným místem, jakým Račí údolí na plné čáře je.

facebook.com/barbora.hajkova.14

Ondřej Vrtělka

Jezdím do Račího údolí od roku 2014. Poprvé jako praktikant, následně jako oddílový vedoucí. Práce s dětmi mě baví, proto se těším na další nezapomenutelné táborové zážitky. Studuji třetím rokem chemii na VŠCHT v Praze.

facebook.com/ondrej.vrtelka

Dominik Ovesný

Na dětský tábor v Račím Údolí jezdím od roku 2011, jako vedoucí oddílu od roku 2013 . V osobním životě jsem studentem medicíny na 2. lékařské fakultě v Praze, rekreačně se věnuji některým sportům (běh a squash) a rád se taky vydávám na výlety se svými přáteli. Na práci s dětmi mě velmi baví jejich nespoutanost a také krásný, ničím nepoznamenaný pohled na svět.

facebook.com/dominik.ovesny.5

Dominika Tomaštíková

Jsem studentka Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Studuji obor Učitelství pro mateřské školy. Na tábory jezdím od roku 2012. Začínala jsem jako praktikant a nyní jezdím jako vedoucí. Ve svém volném čase hlídám děti v Olomouci. Pocházím ze Zlatých Hor.

Tereza Adamová

Studuji na FF UPCE - Německý jazyk pro odbornou praxi. Na tábor jsem jezdila od 15let jako praktikant, od 18 jako vedoucí. Jsem také součástí týmu, který připravuje a realizuje adaptační kurzy pro SŠ. Ráda sportuji, pracuji s dětmi.

facebook.com/adamova.tereza

Aneta Jasanová

Jsem studentkou na pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Ráda běhám na lyžích nebo hraju volejbal. Dříve jsem závodně tancovala mažoretky. Na tábor do Račího údolí jezdím od roku 2010, kdy jsem začínala jako táborník a nyní jezdím jako vedoucí.

facebook.com/AnetkaJasanova

Klára Rozehnalová

Jsem ze Šumperka. V současné době studuji Lékařskou genetiku na MU v Brně. Na různé tábory jezdím už od čtyř let, od 18 let jako vedoucí. Do Račího údolí jezdím od roku 2012. Jsem skaut a ráda sportuji, ve volném čase v Brně vedu kroužky pro děti.

facebook.com/klara.rozehnalova

Daniela Hlavatá

Honza Hrivnák

Pracuji jako manažer v IT firmě. Na tábory jezdím jako vedoucí od roku 2011 a jako dítě jsem jezdil přes 10 let na sportovní tábory. Zaměřuji se tak především na sportovní hry a hry spojené se zručností. Ve volném čase pracuji také jako zakladatel neziskového spolku a organizátor společenských a kulturních akcí pro dospělé.

Praktikanti:

Jan Jasan
Jonáš Bubík
Hanka Štěpánová

Časový harmonogram

7:15 budíček
7:30 pozdrav slunci (rozcvička)
8:00 snídaně
9:00 oddílová činnost (10:00 - svačina)
12:00 oběd
13:00 - 14:15 polední klid
14:30 oddílová činnost  (14:15 svačina)
18:00 večeře
19:00 večerní program (+ druhá večeře)
21:30 osobní hygiena
22:00 večerka