5. turnus (4.8. – 13.8.2020) “DOTEKY” VÝTVARNÝ TÁBOR

TÉMA: Z POHÁDKY DO POHÁDKY

Vstupte s námi do kouzelného prostředí pohádek plného kreativity, dobrodružství, kouzel a neomezené fantazie. Zábavnou formou se seznámíte s pohádkami z různých koutů světa a sami si na vlastní kůži vyzkoušíte, jak taková pohádka vlastně vzniká- od výroby kostýmů, loutek, masek, kulis apod. až po samotné představení.

Čeká vás spousta oblíbených soutěží, celotáborových a týmových her, nových přátelství, legrace, sportování, tvoření vlastního komiksu a malování triček.

Budeme se koupat v bazénu, jezdit na koni, tancovat, chodit do přírody a poznávat  krásy Rychlebských hor. Zažijte neopakovatelný táborový zážitek opravdu na dotek.

letní dětské tábory - průlet časemTvoření, malování, výroba z hlíny, sport a soutěže, to vše prožiješ na táboře s názvem „DOTEKY“, který dětem připomene, jak je tvoření a práce rukama důležitá. Děti čeká spousta oblíbených táborových a týmových her, soutěží, přátelství, legrace, sportu, tvoření a „doteků“ přírody. Tak zabalte si kufry, pořádnou dávku odvahy a vyrážíme na cestu časem!  Mimo jiné budeme s dětmi sportovat, zahrajeme si fotbal, vybíjenou, házenou, budeme plavat, jezdit na koni a tančit. Budeme také chodit do přírody a poznávat krásy Rychlebských hor.  Zažijte neopakovatelný táborový zážitek opravdu na dotek!

Organizační informace: 

Kapacita tohoto turnusu je  80 dětí.  
Děti budou ubytovány pouze v chatkách. Všichni musí mít spací pytel.

Nástup na tábor je v úterý 4.8.2020 od 14:00 do 15:00 hod
Odjezd z tábora je v čtvrtek 13.8.2020 od 9:30 do 11:00 hod

PŘIBALTE DĚTEM ČERNÉ NEBO BÍLÉ TRIČKO, BUDOU SI JE MALOVAT!!

Jaké to s námi bylo loni 2019:

Fotky z 5. turnusu na https://www.facebook.com/pg/raciudoli/photos/?tab=album&album_id=2401727743197521

Hlavní vedoucí -  Mgr. Tatiana Bednaříková

Ve školství pracuje přes 30 let, v současné době je ředitelkou ZUŠ Javorník. Na dětské letní tábory jezdí pravidelně již od studia pedagogické fakulty. I letos se těší se svým týmem na práci s dětmi.

Profesí je pedagog.
Kontakt: 584440210, mail: zusjav@tiscali.cz

 

Zdravotník - František Jedlička

František je táborník srdcem i duší na tábory jezdí již několik let. Je to zodpovedná a opravdová posila táborového teamu. František žije v Olomouci. Pracuje u záchranné sužby.

Kontakt: 722363364
facebook.com/frantisek.jedlicka.7

Oddíloví vedoucí:

Jiří Svoboda

V Račím Údolí budu letos působit čtvrtým rokem, ale tábory jsou součástí mého života již od pěti let. Přes dlouholetou věrnost skautingu jsem vyzkoušel i jiné druhy táborů, a to nejen jako účastník, ale i přes praktikanta nebo instruktora odborných činností, až po vedoucího, a to nejen v České republice, ale i za jejími hranicemi. Mám velmi rád přírodu, a proto se věnuji a zaměřuji na soužití s ní, což obnáší vše od teoretických vědomostí jak se v ní orientovat, až po praktické dovednosti jak v ní "přežít". Abych o kouzlo táborů, jak na mě působí už od malička, nepřišel a mohl tak v sobě alespoň částečně zachránit dětství, které tak neradi opouštíme, rozhodl jsem se věnovat dětství i profesně. Během studia na Pedagogické fakultě v Ostravě jsem se před deseti lety stal součástí učitelského sboru na Základní umělecké škole Jeseník a o pár let později i Javorník. Také jsem vyučoval na ZŠ Hudební výchovu a dvě léta jsem dostal možnost si vyzkoušet být vedoucí a instruktor na táborech v USA. Lidé by si nejspíš řekli, že po deseti měsících školního roku bude tábor tím posledním místem, které by učitel hledal na odpočinek. Najdou se však výjimky, které odpočívají svou profesí, a to je pak deset měsíců málo. O takové výjimky se pak starají tábory podobné Račímu Údolí. Zde se mohou realizovat a načerpat energii na další školní rok a navíc dětem vytvořit minimálně tak dobré tábory, které zanechaly mnoho krásných vzpomínek a zážitků i nám.

Marie Macková

Jsem studentkou Obchodní akademie v Šumperku. Ve volném čase ráda sportuji. Závodně běhám požární sport, ráda hraju volejbal, jezdím na kole a cvičím. Baví mě kreslení. Na tábor v Račím údolí jsem poprvé zavítala v roce 2015 jako tábornice, následující roky jsem jezdila jako praktikantka a letos pojedu jako oddílová vedoucí. Z táborů v Račím údolí mám moc krásné vzpomínky a vždycky se tam ráda vracím.

Hana Vašíčková

Po úspěšném ukončení studia na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně jsem začala pracovat jako učitelka na Základní umělecké škole v Javorníku a Jeseníku, kde učím hru na klavír a keyboard. Nejvíce zkušeností, týkajících se práce s dětmi i dospělými, organizace různých akcí, soutěží a zábavného programu, jsem získala zejména díky spolupráci s brněnským rádiem Krokodýl, v jehož promo týmu jsem působila přes 8 let. Na tábory jsem jezdila jako dítě pravidelně každé léto, takže když se mi pak naskytla příležitost dělat vedoucí, vůbec jsem neváhala. V Račáku působím jako vedoucí od roku 2016. Nádherné prostředí Račího údolí mě spolu s dětmi vždy nabije energií, a proto se na letošní turnus, plný zábavy a nevšedních zážitků, opět moc těším!

Kateřina Macková

Jsem studentkou Obchodní akademie v Šumperku. Ráda hraju volejbal, jezdím na kole a závodně se věnuji požárnímu sportu. Od šesti let nadšeně jezdím na tábory. V roce 2015 jsem poprvé přijela do Račího údolí jako tábornice. Následující rok se ze mě stala praktikantka, letos pojedu jako vedoucí. Baví mě práce s dětmi a těším se na další nezapomenutelné táborové zážitky. Letní prázdniny už si bez tábora v Račím údolí nedokážu představit.

Eva Konečná

 V současnosti pracuji jako učitelka na ZUŠ Javorník.

Martina Řeháková

V Račím údolí

Časový harmonogram:

7:30 budíček + rozcvička
7:45 ranní hygiena
8:00 snídaně
9:00 oddílová činnost (10:00 - svačina)
12:00 oběd
13:00 - 14:30 polední klid
14:30 oddílová činnost (15:00 svačina)
16:30 celotáborové hry
18:00 večeře
19:00 večerní program – týmové/celotáborové hry (+ druhá večeře)
21:00 osobní hygiena
22:00 večerka

" Vítej v říši mezinárodních pohádek a vydej se s námi do světa nekonečné fantazie a jemného humoru, jenž je otevřený do celého
malovaného království."