5. turnus (4.8. – 14.8.2020) “DOTEKY” VÝTVARNÝ TÁBOR

letní dětské tábory - průlet časemTvoření, malování, výroba z hlíny, sport a soutěže, to vše prožiješ na táboře s názvem „DOTEKY“, který dětem připomene, jak je tvoření a práce rukama důležitá. Děti čeká spousta oblíbených celotáborových a týmových her, soutěží, přátelství, legrace, sportu, tvoření a „doteků“ přírody. Tak zabalte si kufry, pořádnou dávku odvahy a vyrážíme na cestu časem! Zábavnou formou se dotkneme minulosti, přítomnosti i budoucnosti. Mimo jiné budeme s dětmi sportovat, zahrajeme si fotbal, vybíjenou, házenou, budeme plavat, jezdit na koni a cvičit Zumbu. Budeme také chodit do přírody a poznávat krásy Rychlebských hor. Vyrobíte si trička, ozdoby a mnoho dalšího. Zažijte neopakovatelný táborový zážitek opravdu na dotek!

Organizační informace: 

Kapacita tohoto turnusu je  80 dětí.  
Děti budou ubytovány v chatkách. Všichni musí mít spací pytel.

Nástup na tábor je v úterý 4.8.2020 od 14:00 do 15:00 hod
Odjezd z tábora je v pátek 14.8.2020 od 9:30 do 11:00 hod

PŘIBALTE DĚTEM ČERNÉ NEBO BÍLÉ TRIČKO, BUDOU SI JE MALOVAT!!

Jaké to s námi bylo loni 2019:

Fotky z 5. turnusu na https://www.facebook.com/pg/raciudoli/photos/?tab=album&album_id=2401727743197521

Hlavní vedoucí -  Mgr. Tatiana Bednaříková

Ve školství pracuje přes 30 let, v současné době je ředitelkou ZUŠ Javorník. Na dětské letní tábory jezdí pravidelně již od studia pedagogické fakulty. I letos se těší se svým týmem na práci s dětmi.

Profesí je pedagog.
Kontakt: 584440210, mail: zusjav@tiscali.cz

 

Zdravotník - František Jedlička

František je táborník srdcem i duší na tábory jezdí již několik let. Je to zodpovedná a opravdová posila táborového teamu. František žije v Olomouci. Pracuje u záchranné sužby.

Kontakt: 722363364
facebook.com/frantisek.jedlicka.7

Oddíloví vedoucí:

Jiří Svoboda

V Račím Údolí budu letos působit čtvrtým rokem, ale tábory jsou součástí mého života již od pěti let. Přes dlouholetou věrnost skautingu jsem vyzkoušel i jiné druhy táborů, a to nejen jako účastník, ale i přes praktikanta nebo instruktora odborných činností, až po vedoucího, a to nejen v České republice, ale i za jejími hranicemi. Mám velmi rád přírodu, a proto se věnuji a zaměřuji na soužití s ní, což obnáší vše od teoretických vědomostí jak se v ní orientovat, až po praktické dovednosti jak v ní "přežít". Abych o kouzlo táborů, jak na mě působí už od malička, nepřišel a mohl tak v sobě alespoň částečně zachránit dětství, které tak neradi opouštíme, rozhodl jsem se věnovat dětství i profesně. Během studia na Pedagogické fakultě v Ostravě jsem se před deseti lety stal součástí učitelského sboru na Základní umělecké škole Jeseník a o pár let později i Javorník. Také jsem vyučoval na ZŠ Hudební výchovu a dvě léta jsem dostal možnost si vyzkoušet být vedoucí a instruktor na táborech v USA. Lidé by si nejspíš řekli, že po deseti měsících školního roku bude tábor tím posledním místem, které by učitel hledal na odpočinek. Najdou se však výjimky, které odpočívají svou profesí, a to je pak deset měsíců málo. O takové výjimky se pak starají tábory podobné Račímu Údolí. Zde se mohou realizovat a načerpat energii na další školní rok a navíc dětem vytvořit minimálně tak dobré tábory, které zanechaly mnoho krásných vzpomínek a zážitků i nám.

Simona Horáková

Jsem učitelkou v ZUŠ Javorník, kde učím hrát děti na zobcovou a příčnou flétnu. Studuju PdF v Olomouci - obor Speciální pedagogiku. K dětem mám krásný vztah.

Hana Vašíčková

Po úspěšném ukončení studia na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně jsem začala pracovat jako učitelka na Základní umělecké škole v Javorníku a Jeseníku, kde učím hru na klavír a keyboard. Nejvíce zkušeností, týkajících se práce s dětmi i dospělými, organizace různých akcí, soutěží a zábavného programu, jsem získala zejména díky spolupráci s brněnským rádiem Krokodýl, v jehož promo týmu jsem působila přes 8 let. Na tábory jsem jezdila jako dítě pravidelně každé léto, takže když se mi pak naskytla příležitost dělat vedoucí, vůbec jsem neváhala. V Račáku působím jako vedoucí od roku 2016. Nádherné prostředí Račího údolí mě spolu s dětmi vždy nabije energií, a proto se na letošní turnus, plný zábavy a nevšedních zážitků, opět moc těším!

Zbyněk Ketner

Ve školním roce působím jako učitel dechových nástrojů na ZUŠ Javorník a jako lektor loveckého troubení v Brně na Mendelově univerzitě. Hudbě se věnuji i ve volném čase jako člen DOM Jeseník a kapely Dynybyly band. Jako myslivec trávím rád čas v lesích a na loukách kolem Račího údolí, jehož příroda mě naplňuje životním optimismem. Proto doufám, že budu moci předat trochu této radosti dál a dopřát naším malým táborníkům úžasné zážitky, které nikde jinde nenajdou. Těším se na vás!

Veronika Pazderová

Na dětské tábory v Račím údolí jezdím od roku 2014 jako oddílová vedoucí. Práce s dětmi mě baví a naplňuje. Letní tábory jsou pro mne srdcovou záležitostí, sama jsem jich v dětství absolvovala několik. Mám vystudovanou pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. V současnosti pracuji jako učitelka na ZUŠ Javorník.

Klára Ketnerová

V Račím údolí jsem trávila čas od malička jako účastnice, poté praktikantka a od roku 2014 jako oddílová vedoucí. V kontaktu s dětmi jsem jak ve svém studentském, tak pracovním životě. Již několik let učím literárně – dramatický obor na ZUŠ Javorník a dokončuji obor Divadlo a výchova na Divadelní fakultě JAMU v Brně. Mimo to jsem po tři roky vedla zážitkový seminář pro rodiče s dětmi na festivalu Loutkářská Chrudim a podílela se na programech pro děti v rádiu Orion. Vymýšlení náplně programu na tábor mě neskutečně baví, proto se jej snažíme každoročně vytvořit tak, abychom si jej užili všichni a stal se zážitkem, který se Ti vryje do paměti, a doufám, že i do srdce!

Aneta Kratochvílová

Jsem studentka vysoké školy, obor psychologie. Jsem certifikovaná instruktorka zumby a člen APUL (asociace profesionálních učitelů lyžování), jsem několikatinásobná mistryně České Republiky a Evropy v mažoretkovém sportu. Působím jako taneční trenérka v tanečním studio Lenky Bachové, kde se mimo jiné podílím na organizaci tanečních příměstských táborů. Jako táborová vedoucí v Račím údolí funguji již třetím rokem. Práce s dětmi mě velmi baví a naplňuje.

Adam Weber

Studuje jazykovou školu v Praze, na táborech v Račím údolí, téměř vyrostl. Jezdil jako dítě, jako praktikant a nyní jako vedoucí. Je společenský, pečlivý a má rád děti. Koníčky má fotbal, focení a malování.

Časový harmonogram:

7:30 budíček + rozcvička
7:45 ranní hygiena
8:00 snídaně
9:00 oddílová činnost (10:00 - svačina)
12:00 oběd
13:00 - 14:30 polední klid
14:30 oddílová činnost (15:00 svačina)
16:30 celotáborové hry
18:00 večeře
19:00 večerní program – týmové/celotáborové hry (+ druhá večeře)
21:00 osobní hygiena
22:00 večerka