O nás

Jsme společnost Račí údolí s.r.o., jež od roku 1997 provozuje rekreační zařízení Račí údolí v křišťálově čisté přírodě Rychlebských hor. Společnost navázala na původní, dvacetiletou tradici pořádání dětských letních táborů. Po celou dobu naší činnosti výrazně investujeme do obnovení celého rekreačního zařízení, včetně vybudování uceleného sportovního zázemí.

Jedna z prvních větších investic směřovala do antukového tenisového kurtu s osvětlením a tréninkovou zdí. Dále pak proběhla rekonstrukce sprch a záchodů. V roce 2005 jsme vybudovali asfaltové hřiště na házenou, volejbal či košíkovou. Každým rokem vylepšujeme celé naše zázemí včetně bazénu, fotbalového hřiště, chatek a samozřejmě i jednotlivé části rekreační budovy. V roce 2007 proběhla také rozsáhlá modernizace celé kuchyně.

Ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí jsme vysadili do zdejšího potoka více jak 100 raků, aby zde byli skutečně k vidění.

Od roku 1997 je majitelem rekreačního zařízení Josef Rabenseifner. Ten byl také do roku 2011 provozovatelem celého areálu a zasadil se tak o rozvoj a dobré jméno celého Račího údolí. Od roku 2012 provoz rekreačního zařízení převzala jeho dcera Martina Rabenseifnerová.

Plány do budoucna

„Ráda bych navázala na činnost svého otce, jehož dosavadní práce si velmi vážím a na níž bych chtěla úspěšně navázat se stejným úsilím. Naším prvořadým plánem je rozšíření činnosti Račího údolí o restauraci a další služby pro rekreanty jako je půjčovna kol, informační centrum, masáže, sauna, pořádání seminářů, kurzů a zábavných akcí. Následovat by pak měla rekonstrukce části pokojů pro větší pohodlí hostů. Vše je ovšem tak jako všude závislé na finančních možnostech. Ale já jsem pevně přesvědčena, že když člověk něčemu opravdu věří a udělá pro to maximum, tak se sny podaří uvést ve skutečnost. Mým cílem je, aby od nás děti odjížděly s krásnými zážitky a dospělí odpočatí a plní energie.“

Historie

Budova rekreačního zařízení se začala stavět v roce 1930. Byla postavena jako Pension Isolde a postavil ji známý stavitel Herbert Utner svému synovi, který si přál být hoteliérem.

Restaurace, kterou jsme v rekreačním zařízení obnovili, proto nese stejný název „Isolde“, abychom tak vzkřísili krásnou historii Račího údolí.

penzion a restaurace Isolde - nakres
Martina Rabenseifnerová

Do Račího údolí Vás srdečně zve Martina Rabenseifnerová.